Kdo jsme

Olga Richterová (1985)

Olga je překladatelka a tlumočnice a doktorandka Ústavu českého národního korpusu. Roky se zajímá o politiku. Po návratu ze zahraničních stáží se divila, proč v Česku komunální politik v neděli nemůže chodit dům od domu a ptát se, jak se lidem v dané čtvrti bydlí – toho byla svědkem v Británii – či být schopen strategicky plánovat, jako to bývá zvykem v Německu. Rozhodla se začít zametáním před vlastním prahem na Praze 10. Vytváří pravidelný newsletter, v němž informuje o dění na desítce i v celé Praze. Občas píše blog. Je členkou sdružení Pražské fórum, jemuž pomáhá s happeningy a dalšími akcemi. Snaží se síťovat občanské iniciativy na Praze 10. Dále jako dobrovolnice působí v redakční radě časopisu pro evangelickou mládež Bratrstvo, pomáhá organizovat vzdělávací semináře v rámci ekumenické organizace EYCE a v létě jezdí na putovní tábory s vozíčkáři. Ve zbývajícím volném čase podává infožádosti dle zákona 106/1999 Sb.

 

Hana Klímová (1976)

Analytik týmu. Hanka vystudovala fakultu Financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po studiu pracovala devět let ve společnosti Cetelem poskytující spotřebitelské úvěry, kde se věnovala nejprve analýzám v oblasti účetnictví a controlingu, později se stala vedoucí oddělení mající na starosti zpracování dat a analýzy v oblasti financí, obchodu a úvěrových rizik společnosti. V současné době pracuje v České spořitelně jako analytik rizikově vážených aktiv banky. Ve volném čase cestuje, hraje bridge a studuje na MFF.

 

Daniela Richterová (1976)

Daniela vystudovala knihovnictví na FF UK. Přeje si vyvrátit mýtus, že knihovnice nosí sešmajdané pantofle, šedý drdol a má křečové žíly. Pracovala v odborných knihovnách v Manchesteru, ve Florencii, v Multikulturním centru Praha, v zastoupení OSN v ČR a v Ekumenické akademii. Ve volném čase hodně cestovala, holdovala cyklistice a milovala alternativní kulturu. Teď se stará o malého syna a užívá si (a kriticky monitoruje) jako žena na mateřské veřejné prostory v našem hlavním městě. Od roku 1999 žije s přestávkami na Praze 10. 

 

Ljuba Václavová (1941)

Je scenáristkou a režisérkou filmových dokumentů se sociální, ekologickou a kulturní tematikou. Od roku 1990 pracovala v týdeníku Respekt, věnovala se dramaturgii a režii Debatních klubů v Divadle v Řeznické, z nich vytvořila televizní cyklus pod názvem Respektování, za nějž obdržela cenu Trilobit 1993.

Od roku 1995 natáčí dokumentární filmy, z její tvorby jmenujme např. dokumentární cyklus České televize Co je to doma? věnovaného opuštěným dětem, dětem a lidem s handicapy a jejich zařazení do společnosti, cyklus Děti v Čechách o dětech cizinců, nebo portréty české krajiny Putování starými cestami, Aleje, Kameny, Řeka v proudu času, Vyprávění o lese byly oceněny na řadě festivalů. 

V roce 1990 spoluzaložila Společnost Nového města pražského, byla členkou občanského sdružení Tolerance, členkou správních rad Nadace Via a Výboru dobré vůle nadace Olgy Havlové, kde dosud pracuje v radě Fondu vzdělávání, v porotě Nadace Partnerství – Strom roku, v komisi OMA MK. Profesně spolupracuje s Nadací Duha, Fondem ohrožených dětí, Nadací Rozum a cit, Střediskem náhradní rodinné péče, Naděje, Sdružení pěstounských rodin a dalšími.

Od roku 1994 byla členkou rady Nadace Film a Sociologie a dramaturgem nadačních seminářů.

Ljuba Václavová je předsedkyní Asociace režisérů a scenáristů a členkou Syndikátu novinářů, spolupracovala jako fejetonistka s BBC a s ČR – Radio Česko.

 

 

Martin Moravec (1977)

Martin je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se zaměřením na mezinárodní obchod, politiku a diplomacii. Pracovně i studijně sbíral zkušenosti též v zahraničí, zejména v Německu a Velké Británii. Profesně několik let působil jako projektový manažer a analytik pro sdružení zahraničních hospodářských a průmyslových komor v České republice, kde získal cenné zkušenosti z oblasti zlepšování právně-podnikatelského prostředí, corporate governance, zahraničních investic, vztahu soukromého a státního sektoru či spolupráce s neziskovým sektorem. Nedílnou součástí jeho kvalifikace je též znalost problematiky evropské integrace a členství ČR v EU. V dalších letech působil v Hospodářské komoře ČR a následně v privátním sektoru jako konzultant.

Aktuálně působí jako konzultant a analytik na volné noze. Externě působí též na akademické scéně, kdy přednáší zahraničním studentům na Collegiu Hyeronymi Pragensis, příležitostně též na VŠE. Zaostřeno na 10 je pro něho vítaná možnost, jak se aktivně zapojit do rozvoje života a kultivace prostředí na Praze 10, kde se narodil a žije, konkrétně v Malešicích.  Ve volném čase se věnuje outdoorovým sportům či třeba joze. Rovněž již několik let spolupořádá dobrovolnickou akci Čistá řeka Sázava i další akce s důrazem na životní prostředí.